Bar Lodičky

Náš bar nabízí posezení s přáteli přímo na břehu jezera s nádherným výhledem na vodní hladinu. Bar funguje sezónně od dubna do října. V letních dnech naší zákazníci ocení vychlazené nápoje, domácí limonády a produkty z čerstvých surovin. Součástí je i půjčovna lodiček, kde si můžete objet celý ostrov. V areálu Loděnice najde vyžití opravdu každý k dispozici je dětské hřiště, volejbal, basketbal, workout hřiště.

Kulturní kavárna Backstage

V roce 2019 otevíráme první kulturní kavárnu v Karviné s názvem Backstage. Naší zákazníci se můžou těšit na kvalitní výběrovou kávu, filtrovanou kávu a produkty z čerstvých surovin. Kavárna funguje v sezóně od listopadu do března. V kavárně probíhají komorní koncerty, kvízy, přednášky, workshopy a mnoho dalšího.

Kultura v srdci

Už od roku 2005 se snažíme vytvářet trochu jinou kulturu v Karviné. Začínali jsme konceptem jednoho velkého festivalu a to legendární Festival Dokořán. Od roku 2017 jsme koncept rozčlenili do několika akcí. Momentálně jsme na 50 akcí přes letní sezónu. Děláme Majáles, Gastronomické akce, přednášky, rockový festival, charitativní festival a  další jiné.

 

INICIATIVA DOKOŘÁN

Vznikli jsme v roce 2005 jako nezisková organizace z iniciativy lidí, kteří chtěli zlepšit kulturní situaci v Karviné. Od téhož roku jsme začali pořádat Festival Dokořán, který si udržel 12 letou tradici. Festival přilákal nejen obyvatelé Karviné, ale také návštěvníky z širokého okolí. V těchto dobách byla naše základna tvořena více než 40 dobrovolníky, kteří se podíleli na chodu a organizaci celého Festivalu. Rok 2011 byl pro nás přelomový, dostali jsme do správy rekreační areál Loděnice v parku Boženy Němcové v Karviné a právě zde se odehrává většina naších akcí. Vytvořili jsme místo, kde si každý bez ohledu na věk, rasu či víru najde to své. Od roku 2016 se zaměřujeme na menší a častější akce. Řídíme se novou koncepci 4P: 
 

 1. Prostor kultuře
  Zajištujeme organizaci menších i větších hudebních akcí, jako jsou například: Majáles, Karviná rocks!, Mimoproudy, poslechové koncerty nebo i diskotéky.

 2. Podpora rozvoje
  Zaměřili jsme se na akce, které smysluplně rozvíjí volný čas. Pořádáme oblíbené gastronomické akce. Přidali jsme přednášky, projekce, workshopy a divadla.

 3. Pomoc potřebným
  Snažíme se každým rokem více a více pomáhat sociálně znevýhodněným osobám tím, že pořádáme nejrůznější charitativní akce.

 4. Příležitosti dobrovolníkům
  Dáváme možnost široké veřejnosti zapojit se do realizace projektu v rámci organizace akcí a také samotného chodu spolku. Spolupracujeme se studenty, kteří mohou své teoretické znalosti využít v praxi.

Na začátku roku 2018 naše základna sčítá 11 aktivních dobrovolníků, kteří se snaží udržet koncepci, dále se rozvíjet a podporovat kulturu na Karvinsku. Snažíme se podporovat nově vznikající hudební skupiny a často i alternativní hudební žánry. 

Tohle všechno bychom nedokázali bez naších partnerů, kterými jsou: Statutární město Karviná, Nadace OKD a Slezská univerzita obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

NÁŠ TÝM

Lukáš Heczko

Předseda spolku

+ 420 736 654 401
lukas.heczko@dokoran.info

Jakub Bordacs

Člen rady

Michael Sikora

Člen rady, projektový manažer

Lukáš Rytíř

Booking, dramaturgie

Kateřina Tomčalová

PR manager

 
Mladé hvězdy neumírají!
Park Boženy Němcové
Koncert: Acoustic Irish
Park Boženy Němcové
Gunfingers pres. Lock'n'Load OPEN AIR
Park Boženy Němcové
 

PARTNEŘI

Karvinalogo.png
NOKDlogo.png
Návrh bez názvu-10.png

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ

NADACE OKD

Slezská univerzita obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

 

Iniciativa Dokořán, z.s.

Masarykovo náměstí 4/3, Karviná 733 01

IČ: 27006549

DIČ: CZ27006549

Bankovní spojení: 1732411379 / 0800

Stanovy

Směrnice

+420 736 654 401

 

©2019 by Iniciativa Dokořán.